Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Drawnie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

KLAUZULA INFORMACYJNA

o przetwarzaniu danych osobowych

w Urzędzie Miejskim w Drawnie

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycz­nych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych („RODO”) Burmistrz Drawna informuje, że:

   1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Urząd Miejski w Drawnie, ul. Kościelna 3, 73-220 Drawno

   2. Jeżeli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzędu Miejskiego w Drawnie, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miejskim w Drawnie za pomocą adresu pjackiewicz@drawno.pl

   3. Administrator, reprezentowany przez Burmistrza Drawna, będzie przetwarzać Pani/Pana dane osobowe w celu:

  • wykonywania zadań realizowanych w interesie publicznym należących do zadań własnych gminy lub gminie zleconych i powierzonych,
  • wykonywania zadań w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej Burmistrzowi,
  • prowadzenia postępowania w sprawach indywidualnych należących do właściwości Burmistrza,
  • wypełniania obowiązków prawnych ciążących na Burmistrzu,
  • wykonywania umów, których Pani/Pan jest stroną lub podejmować działania na Pani/Pana żądanie przed zawarciem umowy.

   4. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych będzie odpowiednio:

  • niezbędność do wykonywania umowy zawartej z Panią/Panem,
  • niezbędność do wypełniania obowiązku prawnego ciążącego na administratorze – znajdującego oparcie w przepisach prawa powszechnie obowiązującego,
  • niezbędność do wykonywania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej Burmistrzowi,
  • Pani/Pana zgody – w przypadku przetwarzania danych, których przetwarzanie nie znajduje oparcia w przepisach prawa powszechnie obowiązującego, np. w celu ułatwienia kontaktu w załatwianych przez Panią/Pana sprawach w Urzędzie.

   5. W związku z przetwarzaniem przez Urząd Pani/Pana danych osobowych w celach wskazanych w pkt. 3 dane te mogą być przekazywane do: Urzędów i innych podmiotów upoważnionych do odbioru Pani/Pana danych osobowych na podstawie odpowiednich przepisów prawa, podmiotów wykonują­cych w imieniu i na rzecz Urzędu pośrednictwo w czynnościach Urzędowych lub czynności faktyczne związane z czynnościami Urzędowymi lub innych podmiotów świadczących usługi w imieniu i/lub na rzecz Urzędu.

   6. Pani/Pana dane będą przechowywane przez czas określony przepisami prawa, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do czasu jej cofnięcia.

   7. W związku z przetwarzaniem przez Urząd Pani/Pana danych osobowych, ma Pani/Pan prawo do tych danych oraz prawo do żądania ich sprostowania, usunięcia, chyba że ich przetwarzanie jest niezbędne dla realizacji celów określonych w ust. 3 lub ograniczenia ich przetwarzania, oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych.

   8. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

   9. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w Urzędzie Miejskim w Drawnie danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

   10. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkiem ustawowym, warunkiem zawarcia umowy bądź załatwienia indywidualnej sprawy. W przypadku niepodania danych osobowych takich jak imię, nazwisko, adres zamieszkania nie będą mogły zostać zrealizowane względem Pani/Pana cele określone w pkt. 3.

   11. Pani/Pana dane nie będą podlegały automatycznemu przetwarzaniu w tym profilowaniu.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Filip Sońta 14-06-2018 13:50
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 14-06-2018
Ostatnia aktualizacja: Mirek Jankowski 18-07-2019 14:46